X

پیام رئیس دانشکده

مدیریت دانشکده ریاست دانشکده پیام رئیس دانشکده

پیام رئیس دانشکده

بازدید کننده گرامی
 به سایت دانشکده پزشکی ایلام خوش آمدید
.

استان ایلام با مساحت 19086 کیلومتر مربع در غرب کشور واقع شده است. این استان ازجنوب با استان خوزستان ، از شمال با کرمانشاه  ، از شرق با لرستان و از غرب با کشور عراق، همسایه است. ایلام دارای  425 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است. بخشهای جنوبی استان دارای آب و هوای گرمسیری و سایر مناطق  نیمه گرمسیری و معتدل می باشند.
بلند ترین نقطه استان ، کبیر کوه از رشته کوه های زاگرس است که 2790 متر ارتفاع دارد.
جمعیت استان ایلام  حدود 600 هزار نفر می باشد .
دانشکده پزشکی ایلام که از دانشکده های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی ایلام است ، در سال 1369 تاسیس  و از سال 1374 بطور رسمی آغاز بکار کرد.
مهمترین رسالت دانشکده پزشکی ایلام تربیت پزشکان عمومی، تخصص های داخلی و اطفال با قابلیت های لازم برای ارائه خدمت به  مردم و جامعه  و معتقد به اصول اخلاقی  و توانایی ارائه خدمت با کیفیت در راستای  شرع مقدس و اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران  می باشد.
اینجانب معتقدم  که بسیاری از مشکلات سلامت در جامعه را می توان با استفاده از ظرفیت های بی پایان جوانان  مستعد این مرز و بوم  مرتفع ساخت. ذهن های خلاقی که متاسفانه گاها" بجای دانش جویی ، دانش آموزی   مینمایند در صورت ایجاد انگیزه و همدلی لازم  قادر به فتح قله های عرصه دانش در بالاترین سطوح علمی می باشند که مطمئنا" اثرات آنها در بهبود وارتقای سطح سلامتی افراد جامعه نمود خواهد یافت.
بدیهی است که این دانشکده به عنوان یک دانشکده نوپا که حدود 23 سال از تاسیس آن می گذرد دارای کم و کاستی های زیادی است ، ولی با همت و  همدلی کلیه اساتید ، پرسنل ، دانشجویان و مسئولین به جایگاه شایسته ای دست خواهد یافت. انشااله